HABERLER

Dominik CumHuriyeti Paskalya haftası için tam otel rezervasyonları doğuda ekonomiyi canlandıracak
8 Nisan 2022

Playa Macao
Punta Cana.- Turistler, Kutsal Hafta 2022'nin önümüzdeki günlerinde tatile çıkmakla çok ilgileniyorlar. Yerel otel endüstrisi, Punta Cana ve La Romana-Bayahibe gibi ülkenin başlıca turizm merkezlerinde çok iyi doluluk rakamlarıyla öne çıkıyor.
Bu bağlamda, Doğu Oteller ve Turizm Projeleri Derneği (Asoleste) Başkanı Ernesto Veloz, arecoa.com'a bu bölgenin %90 doluluk oranına sahip olacağını ve bunun ötesinde, doluluk verilerinin mevcut olmamasına rağmen, dedi. Airbnb gibi kiralama hizmet platformlarında işlenecek, doğudaki söz konusu segment, ziyaretçi konaklamasıyla turizm bölgesine %100 öncülük edecek.
“Bölgeye ziyaretçi ve turistlerin gelişi çok iyi gelişiyor ve şu ana kadar gün içinde doğal olarak dolacak odalar var. Bölge Airbnb kiralamalarıyla doldurulacak, böylece yerel ekonomi fayda sağlayacak” dedi.
Veloz, Airbnb özelliklerine sahip platformların düzenlenmesine ilişkin Mitur patronunun son bilgilerine aldırmadan, haksız rekabet olarak gördüğü bu önlemi desteklediğini ifade etti.
La Romana-Bayahibe Otelleri Birliği (AHRB) Başkanı Andres Fernandez, bölgenin %90'ın üzerinde bir doluluk beklediğini bildirdi.
“Genel olarak, tüm ülke çok iyi gelişiyor, çünkü sektörün uluslararası düzeyde yaşadığı iyi anlara ek olarak, yerel pazar da tatil yapmak için tatillerden yararlanıyor, bu nedenle doluluklar genellikle yüksek ve bu nedenle, yıl istisna olmayacaktır" diye ekledi.

======================================================

DOMiNiK CUMHURIYETi  - Turizmde Büyük Kazanan mı?
(Haber: Travel Inside'den - 19/11/2021)

Atlantik ve Karayipler arasında yer alan ada devleti, Eylül ve Ekim ayları için mutlak rekor rakamlar bildirdi. TRAVEL INSIDE oradaydı.


Petra Cruz, Dominik Cumhuriyeti Ulusal Turizm Kurulu Avrupa Direktörü. © S. Weilenmann

Bir grup İsviçreli seyahat acentesi uzmanı yakın zamanda kişisel bir inceleme yaptı.
Atlantik ve Karayipler arasında yer alan ada devleti, Eylül ve Ekim ayları için mutlak rekor rakamlar bildirdi. Büyüme oranları etkileyiciden daha fazla: örneğin pandemiden önce bile 2019'a kıyasla %25'in üzerinde bir artış. Turizm Bakanlığı, yıl sonuna kadar en az 4,8 milyon yabancı misafir bekliyor.
  Ulusal Turizm Kurulu'nun Avrupa Direktörü Petra Cruz'a göre, destinasyonun güçlü bir şekilde toparlanmasından çeşitli başarı faktörleri sorumludur. Cruz: “Eylül 2020 gibi erken bir tarihte, politikacılar ve turizmden sorumlu kişiler, konuk sayısını sorumlu bir şekilde yeniden etkinleştirmek için bir plan başlattı ve iletti. Odak noktamız ziyaretçilerimizin güvenliğiydi ».
  Açıkçası, sıhhi önlemler paketi etkisini gösterdi ve çok hızlı bir şekilde güven yarattı.
  Turizm yöneticisi için, tüm kaynak pazarlardan iyi uçuş bağlantıları, devam eden güçlü büyümenin ön koşullarıdır. Ve burada DomRep, muhtemelen etkileyici bir şekilde puan alan ilk uzun mesafe destinasyonuydu.
  Ancak Petra Cruz için diğer artılar belirleyici. "Uzun yol segmentinde kesinlikle en iyi fiyat-performans oranına sahibiz. Ve bu tüm teklif kategorilerinde ». Popüler her şey dahil düzenlemeler, gerçekten de hafife alınmaması gereken bir rekabet avantajı sunmalıdır. Petra Cruz, varış noktasının diğer güçlü yönlerini nasıl özetliyor?
  "Dominikliler her zaman her yerde konuklarını sıcak bir gülümsemeyle karşılıyorlar" ve tercih ettikleri seyahat türünü, kendi ülkelerinde yıllık tatillerini nasıl geçirdiklerini hemen dile getiriyorlar. «Gidiş-dönüşlerle, yeni önemli noktaları keşfetmeye devam ediyoruz. Aslında sadece bir yerde kalmak ayıp. Dominik çok çeşitlidir ». Bir an tereddüt ettikten sonra, büyüleyici turizm elçisi kişisel ipucunu açıklıyor: "Samana yarımadası, (Survivor adasının uzatımı) bir mücevher, saf doğa, bireysel gezgin için ideal".
  Turizm değer zincirindeki Dominiktur.com gibi güvenilir sirketlrr, bir destinasyonun profesyonel olarak pazarlanmasında merkezi bir unsurdur. İş patlaması yaşıyor. Başarının nedenlerinden biri de konukların bireysel bakımıdır. Dominiktur.com'a yenilikçi WhatsApp diyalog platformu üzerinden günün her saati ulaşılabilir.

(Silvio Weilenmann, Santo Domingo)